Usługi rachunkowe

Wykonujemy kompleksowe usługi rachunkowe dla wszystkich rodzajów działalności gospodarczej.

Książka przychodów i rozchodów

Książka przychodów i rozchodów

Uproszczona forma prowadzenia dokumentacji księgowej w postaci KPiR jest najczęściej wybieraną formą prowadzenia rachunkowości.

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt jest najprostszą formą opodatkowania, zazwyczaj wybieraną przez podmioty świadczące najprostsze usługi.

Księgi rachunkowe

Pełna
księgowość

Dokumentacja księgowa prowadzona w formie pełnych ksiąg jest obowiązkowa dla spółek kapitałowych i niektórych działalności gospodarczych.

Książka przychodów i rozchodów - najbardziej popularna forma opodatkowania

Powszechnie wiadomo, że prowadzenie działalności gospodarczej wymaga płacenia odpowiednich podatków oraz rozliczania się z fiskusem. Rozliczać można się robić na różne sposoby, a jednym z najpopularniejszych jest prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów (w skrócie KPiR). Metoda ta jest klasyfikowana jako uproszczona forma ujmowania operacji gospodarczych, jednak warto mieć świadomość, że wymaga skrupulatności, ponieważ w KPiR ujmuje się nie tylko wszelkiego rodzaju przychody, ale również nawet najdrobniejsze wydatki. 

Dokonywanie poszczególnych zapisów musi odbywać się w ściśle określonych terminach oraz z zachowaniem obowiązujących zasad. W efekcie prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów z reguły powierza się profesjonalistom, a tego typu usługa rachunkowa znajduje się w naszej ofercie. Wybierając naszą usługę, księga ta będzie prowadzona w prawidłowy i rzetelny sposób oraz z zachowaniem obowiązujących terminów. Pozwoli to uniknąć ewentualnych kłopotów z fiskusem, których z pewnością chciałby uniknąć każdy przedsiębiorca.

Uproszczona forma prowadzenia działalności

Idealna na rozpoczęcie działalności. KPiR jest mniej skomplikowaną formą niż pełna księgowość, przez co jest łatwiejsza do prowadzenia mniejszej firmy.

Mniejsze obciążenia administracyjne

Uproszczone raportowanie oraz rozliczenie roczne. Zyskujemy dzięki temu większą oszczędność czasu i pieniędzy oraz możliwość skupienia się na rozwijaniu biznesu.

Niższe koszty księgowe

Ze względu na uproszczone wymagania co do prowadzenia tego typu ewidencji, obsługa księgowa jest stosunkowo tańsza.

Ryczałt ewidencjonowany
jako najprostsza forma rozliczeń

Najprostsza forma prowadzenia firmy

Ryczałt jako najprostsza formą prowadzenia działalności jest najczęściej wybierana przez firmy, których koszty działalności są stosunkowo niskie, np. firmy usługowe.

Większa przewidywalność biznesu

Podatek ryczałtowy PPE jest płacony od przychodu, w związku z tym z góry znamy kwotę przewidywanej należności wobec Urzędu Skarbowego.

Najniższe koszty księgowe

Najprostsza forma opodatkowania oraz najniższe wymagania formalno-prawne sprawiają, że obsługa księgowa firmy "na ryczałcie" jest najtańsza spośród wszystkich form.

Ryczałt ewidencjonowany to jedna z najpopularniejszych form opodatkowania działalności gospodarczej. Sprawdza się doskonale w przypadku przedsiębiorstw, których koszty działalności są stosunkowo niskie. „Ryczałt” ma wiele zalet, a zalicza się do nich m.in. uproszczoną księgowość (brak ewidencji kosztów), czy niższą stawkę podatku niż w przypadku opodatkowania według skali podatkowej lub podatku liniowego. Warto jednak mieć świadomość, że ryczałt ewidencjonowany jako forma opodatkowania wymaga zgłoszenia do Urzędu Skarbowego oraz  przestrzegania limitów przychodów

Taką formę opodatkowania nie można wybierać do wszystkich rodzajów działalności gospodarczych. Przychody należy rozliczać według właściwej stawki ryczałtu, której to ustalenie wcale nie jest takie łatwe, jakie mogłoby się wydawać. W związku z tym warto zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości specjalistom, którzy mają doświadczenie. Outsourcing księgowości firmy rozliczającej się na „ryczałcie” to jedna z usług rachunkowych znajdujących się w naszej ofercie. Wybierając naszą usługę, gwarantujemy, że wszystkie operacje zostaną zaksięgowane w należyty sposób, a po zakończeniu roku podatkowego Urząd Skarbowy otrzyma stosowne rozliczenie roczne.

Księgi rachunkowe
jako zorganizowana forma prowadzenia finansów firmy

Prowadzenie firmy w formie spółki kapitałowej (np. w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnościąwymaga skrupulatnej obsługi księgowo-finansowej. Obowiązkową formą rachunkowości w spółkach kapitałowych jest pełna księgowość. Księgi rachunkowe dla spółek z o.o. uwzględniają szeroki zakres operacji finansowych, w tym przychody, koszty, zobowiązania, aktywa i kapitał. Prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek z o.o. wymaga skrupulatnego przestrzegania zasad rachunkowości. Każde zdarzenie gospodarcze (np. płatność) musi być dokładnie ujęte zgodnie z obowiązującymi standardami oraz przepisami prawa podatkowego

Poprawnie prowadzone „pełne księgi” pozwalają unikać problemów z organami podatkowymi. Dla spółek z o.o. pełna księgowość to nie tylko wymóg formalny, ale także strategiczny element efektywnego zarządzania. Profesjonalne usługi księgowe dla spółek z o.o. mogą okazać się niezbędne dla utrzymania klarowności finansowej i zgodności z obowiązującymi przepisami. W ten sposób przedsiębiorstwo możskoncentrować się na swoim rdzeniu działalności, mając pewnośćże aspekty finansowe są w rękach ekspertów. 

Zorganizowana forma prowadzenia biznesu

Prowadzenie działalności w formie spółki kapitałowej to bardziej sformalizowany sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Forma ta jest najczęściej wybierana w sytuacji kilku pomysłodawców biznesu.

Obowiązek raportowania

Rachunek zysków i strat, bilans czy rozliczenie roczne CIT-8 to tylko niektóre z obowiązkowych, corocznych sprawozdań.

Indywidualna polityka rachunkowości

Ze względu na formalny charakter spółki kapitałowej, wymagane jest posiadanie indywidualnej polityki rachunkowości danego przedsiębiorstwa.